Obchodní akademie, České Budějovice, Husova 1

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3
Osmáci ze ZŠ Kubatova na OA
4 5
Majáles 2026: Náš král zazářil i v dešti
6 7
8 9
Volby do školské rady
10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23
První ročník Jarmarku Obchodní akademie
24 25 26 27 28
29
Úřední hodiny během letních práznin
30
Úřední hodiny během letních práznin
1
IDESKA – nový integrovaný dopravní systém od 1. 7. 2026
Úřední hodiny během letních práznin
2
Úřední hodiny během letních práznin
3
Úřední hodiny během letních práznin
4
Úřední hodiny během letních práznin
5
Úřední hodiny během letních práznin
Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Navštívili jsme Budějovický Budvar, n. p.

Navštívili jsme Budějovický Budvar, n. p.



Datum konání:
27. 5. 2025

Dne 27. května 2025 se třída 1. A zúčastnila odborné exkurze do národního podniku Budějovický Budvar. Tato návštěva poskytla žákům jedinečnou příležitost nahlédnout do procesu výroby piva a seznámit se s historií i současností jednoho z nejvýznamnějších pivovarů v České republice.  

Exkurze byla vedena zkušeným průvodcem, který žákům poutavě přiblížil jednotlivé fáze výroby piva. Během prohlídky měli účastníci exkurze možnost vidět varnu, ležácké sklepy s tanky a stáčírnu lahví. Průvodce také vysvětlil význam používání kvalitních surovin, jako je voda z artézské studny, ječmenný slad a žatecký chmel, které jsou klíčové pro charakteristickou chuť piva Budweiser Budvar.

Prohlídka probíhala v reálném provozu pivovaru, což žákům umožnilo sledovat výrobu piva v přímém přenosu. Tento zážitek byl umocněn odborným výkladem průvodce, který s námi sdílel své bohaté zkušenosti z pivovarnictví.