České Budějovice,Husova 1

Úspěchy žáků 2011/2012

Moje škola v číslech

Osmnáct studentů letošního prvního lycea se účastní mezinárodním projektu Moje škola v číslech. Spolupráce probíhá přes portál evropských projektů eTwinning, kde budou průběžně zveřejňovány materiály. Projekt bude pokračovat i příští rok.

certifikát


 

Školní fotografická soutěž

Letos proběhl již třetí ročník školní fotografické soutěže. Žáci vytvářeli fotografie s tématy: OA v akci, Barvy a Diagonála. Vítězné fotografie můžete vidět v následující prezentaci.

Účatníkům děkujeme za krásné práce.


 

Krajské kolo soutěže Europa Secura 2012

V krajském kole byli oceněni tito žáci:

2. místo: Marecová, Mašková, Stegbauerová (2.AL)
3. místo: Bondarchuk, Duda, Kučera (2.AL)
4. místo: Fajtlová, Syrovátková, Walter (2.B)

Blahopřejeme.


 

Studentské jamování nápadů

<span”>Studenti druhého a třetího ročníku Veronika Kubešová, Nikola Mašková a Miroslav Dvořák se v týdnu 16. – 20. dubna 2012 zúčastnili akce STUDENTSKÉ JAMOVÁNÍ NÁPADŮ, organizované Respekt institutem v rámci programu Mládež v akci. Studenti v týmech začali ve spolupráci se zástupci magistrátu pracovat na svém nápadu, jak by chtěli změnit své město – „Obnovení skateparku“. Kromě zpracování samotného projektu se zúčastnili i interaktivních seminářů s odborníky a se zástupci města. Ve čtvrtek 19. dubna svůj nápad studenti veřejně prezentovali v kulturním klubu Horká vana a rozhodli se v práci na svém projektu pokračovat.


 

Krajské kolo Mistrovství republiky v grafických předmětech

Krajského kola v Třeboni se 27. března 2012 zúčastnili studenti z 11 odborných škol. Soutěžilo se ve třech disciplínách. Gratulace a poděkování patří Lucii Rypáčkové (3.D) za 1. místo v opisu na klávesnici a za 2. místo v korektuře textu, Barboře Kutové (3.C) za 1. místo v korektuře textu, Danielu Hradovi (4.AL) za 2. místo ve wordprocessingu a Nicole Kratochvílové (2.B) za 15. místo v opisu na klávesnici.

Barbora Kutová a Daniel Hrad byli nominováni do celostátního kola soutěže.


 

Europa Secura 2012

Do krajského kola postoupilo 5 družstev z naší školy:

2AL: Bondarchuk, Duda, Kučera
2AL: Šíma, Pech, Pecha
2AL: Marecová, Mašková, Stegbauerová
2B: Fajtlová, Syrovátková, Walter
2B: Vozábal, Tibitanzl, Eliáš

Blahopřejeme.


 

Prima sezóna 2012

V krajském kole studentské tvořivosti Prima sezóna 2012 byli oceněni tito žáci: Michaela Klomfarová 3.AL (2. místo), Zdeněk Cába 3.AL (3. místo, Hana Sládková 3.AL (čestné uznání). Všichni postupují do celostátního kola soutěže.

Blahopřejeme k tomuto velkému úspěchu.


 

Nejlepší středoškolák roku 2012 v účetnictví

Do finálového kola soutěže postupuje naše žákyně Petra Maunová ze 4. B, která se umístila na 32. místě.

Soukromá vysoká škola ekonomická Znojmo pořádá v letošním školním roce pro žáky středních škol soutěž „Nejlepší středoškolák roku 2012 v účetnictví“. Čtyři základní kola probíhala od listopadu 2011 do února 2012. V každém kole bylo zadáno 25 otázek z oblasti účetnictví s uvedenými možnostmi odpovědí. Základních kol se zúčastnilo 1 205 žáků. Do finálového kola, které se uskuteční 3. dubna 2012, postupuje 50 nejlepších soutěžících.

Petře Maunové blahopřejeme a přejeme hodně štěstí a úspěch ve finálovém kole.