České Budějovice,Husova 1

eTwinning

Školní rok 2016/2017

Nováčky v prostředí eTwinning jsou letos studenti skupiny 2.C/2 spolu se svou vyučující IKT. Rozhodli se zvládnout počítačovou grafiku v 2. ročníku netradičně – zapojit se do mezinárodního projektu. Přes prostředí Twinspace budou sdílet své nápady se studenty dvou slovenských škol – z Dubnice nad Váhom a z Komárna. Náplní projektu „Predstav si, kde žijem ja“ je vytvoření prezentací, fotoreportáží a videoreportáží o našem městě a jeho okolí.

Na svou práci naváží i žáci 3. AL1 – tentokrát v projektu „e-Travel bug“. Spolu s partnery z Itálie, Španělska, Turecka, Litvy budou pracovat na “cestovatelském” projektu – vytvářet prezentace a videa o svém regionu jako turistickém cíli a o svých cestovatelských zážitcích. Komunikace mezi školami bude probíhat v angličtině, žáci budou využívat různé ICT nástroje. Výstupy z projektu si můžete prohlédnout na stránce https://twinspace.etwinning.net/27240/home.

Školní rok 2015/2016

I v letošním roce se škola zapojuje do eTwinningového projektu – Change the world: make it better – více informací na https://www.etwinning.net/en/pub/profile.cfm?f=2&l=en&n=116959

Cílem projektu je navázat spolupráci se studenty středních škol z Litvy, Německa a Turecka. V rámci projektu studenti dělají dobré skutky v oblasti charity nebo životního prostředí. Na projektu pracují žáci 2.AL v rámci výuky angličtiny, komunikace se zahraničními studenty probíhá v anglickém jazyce prostřednictvím Twinspace – https://twinspace.etwinning.net/10191/home s využitím různých ICT nástrojů.

Projekt získal několik ocenění:
https://www.oacb.cz/2016/10/18/mezinarodni-projekt-etwinning-ziskal-oceneni/
https://www.oacb.cz/2016/11/23/mezinarodni-projekt-etwinning-change-the-world-make-it-better-ziskal-dalsi-oceneni/

Školní rok 2014/2015

Studenti 4. ročníků se připojili k e-twinningovému projektu EU-career: Professions among EU countries,  jehož cílem je zmapovat možnosti zaměstnání v EU. Výsledky práce jsou prezentovány na stránkách hlavního partnera:

https://careereu.wordpress.com/

Studenti navázali na práci minulého roku, kdy žáci vyhledávali informace o oblíbených a zanikajících zaměstnáních a zpracovávali je formou prezentace (Idea-8) a vyhledávali možnosti vzdělání pro zanikající zaměstnání (Idea-12). V rámci projektové části „Idea-13“ natočili videa se svými plány na budoucí povolání.
Studenti 2. ročníků pomáhali s projektem Fit for EU týkajícím se znalostí o Evropské unii.