OBCHODNÍ AKADEMIE

České Budějovice,Husova 1

ÚSPĚCH NA MISTROVSTVÍ ČR V GRAFICKÝCH PŘEDMĚTECH

O tom, že v naší škole umíme profesionálně zpracovávat text i psát rychle a bez chyb na klávesnici, jsme se přesvědčili na republikovém kole Mistrovství ČR v grafických předmětech 14. až 15. května 2019 na Obchodní akademii Ostrava-Mariánské Hory.

Naši žáci byli nominováni ve třech soutěžních kategoriích – wordprocessing, desetiminutový opis textu na klávesnici a korektura textu. A byli úspěšní! Marie D. z 3.AL získala ve wordprocessingu úžasné 4. místo. Michal G. z 3.AL a Kateřina  K. z 4.AL rozběhli rychlé prsty na klávesnici a přes penalizaci 50 úhozů za chybu obsadili 8. a 16. místo. Barbora J. z 2.AL byla v korekturách textu na 15. místě.

GRATULUJEME A DĚKUJEME ZA SKVĚLOU REPREZENTACI NAŠÍ ŠKOLY.

 

Poznali jsme vodního rappera a neslyšeli kuňku

V rámci EVVO se v pátek 3. května žáci 3.AL zúčastnili výukového programu Rybník jako dům v lokalitě Vrbenských rybníků. Deštivé a sychravé počasí neodradilo nadšené biology v pozorování bezobratlých vodních živočichů a ptactva. Díky panu Smržovi z Centra ekologické a globální výchovy Cassiopeia jsme poznali potápku roháče (vodní rapper), viděli vzlétnout kvakoše a objevili bruslařku obecnou. Kvůli dešti jsme nemohli slyšet kuňku obecnou, o které ale víme, že má na břiše oranžové skvrnění.

   

“Kleťák OA”

Žáci prvního ročníku v rámci oslav “Dne Země” vystoupali na nejvyšší horu Blanského lesa – Kleť (1084 m) a získali titul “Kleťák OA”

Junior manažerská akademie a exkurze do společnosti E.ON

Dne 4. dubna 2019 se zúčastnily 3 týmy třetích ročníků přípravy na soutěž Junior manažerská akademie na Fakultě managementu VŠE v Jindřichově Hradci a dále odborné exkurze ve společnosti E.ON, která byla zaměřena na problematiku e-mobility a Virtuální baterky.

Junior manažerská akademie je soutěž, kterou organizuje Fakulta managementu VŠE ve spolupráci se společností E.ON pro žáky středních škol. Během soutěže týmy žáků řeší případové studie zaměřené na oblast elektromobility. Řešení mají možnost na Fakultě managementu VŠE konzultovat.