OBCHODNÍ AKADEMIE

České Budějovice,Husova 1

Poznali jsme vodního rappera a neslyšeli kuňku

V rámci EVVO se v pátek 3. května žáci 3.AL zúčastnili výukového programu Rybník jako dům v lokalitě Vrbenských rybníků. Deštivé a sychravé počasí neodradilo nadšené biology v pozorování bezobratlých vodních živočichů a ptactva. Díky panu Smržovi z Centra ekologické a globální výchovy Cassiopeia jsme poznali potápku roháče (vodní rapper), viděli vzlétnout kvakoše a objevili bruslařku obecnou. Kvůli dešti jsme nemohli slyšet kuňku obecnou, o které ale víme, že má na břiše oranžové skvrnění.

   

“Kleťák OA”

Žáci prvního ročníku v rámci oslav “Dne Země” vystoupali na nejvyšší horu Blanského lesa – Kleť (1084 m) a získali titul “Kleťák OA”

Junior manažerská akademie a exkurze do společnosti E.ON

Dne 4. dubna 2019 se zúčastnily 3 týmy třetích ročníků přípravy na soutěž Junior manažerská akademie na Fakultě managementu VŠE v Jindřichově Hradci a dále odborné exkurze ve společnosti E.ON, která byla zaměřena na problematiku e-mobility a Virtuální baterky.

Junior manažerská akademie je soutěž, kterou organizuje Fakulta managementu VŠE ve spolupráci se společností E.ON pro žáky středních škol. Během soutěže týmy žáků řeší případové studie zaměřené na oblast elektromobility. Řešení mají možnost na Fakultě managementu VŠE konzultovat.

ERASMUS+ projekt VET4SCAPE skončil

Konec února znamenal i konec projektu VET4SCAPE, který na naší škole probíhal od září 2017. Naši studenti během něj spolupracovali s dalšími studenty z různých zemí (AT, SLO, BG, RO, PT, SK) – sdíleli své zkušenosti s podnikáním firmy Junior Achivement, zdokonalovali se v obchodní angličtině a poznávali jiné prostředí a jiné kultury v rámci krátkodobých vzdělávacích akcí. Video o průběhu a výsledcích projektu si můžete prohlédnout zde.

Nadabuj si svůj animák aneb Jihočeské divadlo trochu jinak

Jihočeské divadlo jinak než obvykle si mohli užít vybraní studenti 3. ročníku ve čtvrtek 28. března. V rámci Dne s literaturou se v Ateliéru 3D zúčastnili workshopu, ve kterém si měli možnost na vlastní kůži vyzkoušet náročnou práci dabérů a tzv. “ruchařů”. Své hlasy propůjčili postavičkám ze známého animovaného filmu Asterix a Obelix. Naši studenti si hravě poradili i s druhým náročným úkolem – poslechnout si zvukový záznam a následně vymyslet a sehrát vtipnou scénku. Své kreativní  literární dopoledne doplnili třeťáci workshopy ve škole.

Letní sídlo Karla Čapka navštívila druhá část studentů 3. ročníku. Na Strži vznikala jeho literární díla jako Válka s mloky, Bílá nemoc. Krásný den s velikánem české literatury.