OBCHODNÍ AKADEMIE

České Budějovice,Husova 1

Archiv

Ředitelské volno

Ředitelka školy v pátek 29. září 2017 vyhlašuje ředitelské volno.

Mezinárodní projekt VET4SCAPE

Nový školní rok přinesl k nám do školy nové aktivity – v těchto dnech startuje VET4SCAPE. Jde o projekt v rámci vzdělávacího programu Erasmus+, do něhož se spolu s námi zapojuje dalších šest účastníků – celkem tedy sedm odborných škol ze sedmi států Evropy.

Cíle projektu:
- zkušenosti v ekonomických aktivitách při podnikání ve studentských firmách Junior Achievement
- kompetence v obchodní angličtině s možností získání LCCI certifikátu
- spolupráce v mezinárodním týmu

Čekají nás dva zajímavé školní roky, kdy budeme spolupracovat se studenty podobně zaměřených středních škol z Rakouska, Bulharska​, Rumunska​, Slovinska​, Slovenska a Portugalska. Kromě spolupráce „na dálku“ se těšíme na tři setkání „tváří v tvář“ v Bulharsku, Portugalsku a u nás.

Na závěr ještě vysvětlíme název projektu: Vocational Educational Training for Skills, Competence And the Practice for the Economy

http://www.naerasmusplus.cz/

STÁTNÍ ZKOUŠKY Z GRAFICKÝCH DISCIPLÍN 2017

V předmětech Písemná a elektronická komunikace a Administrativní technika se naši studenti mohou připravit na dvě státní zkoušky z grafických disciplín. Oblíbeným časem pro složení zkoušky je konec 3. ročníku. Výsledky se proto dozvídáme až v září následujícího školního roku.

Jak to tedy dopadlo? Opět skvěle. Poctivá příprava se vyplatila, zkoušky složili všichni přihlášení studenti.

Státní zkoušku ze zpracování textu na počítači úspěšně zvládlo 11 studentek z 4.B a 1 studentka z 3.AL. Zkouška se skládá z korektury textu, z opisu textu se současným prováděním korektur, z ověření znalosti české gramatiky a z rychlostního opisu.

Státní zkoušku z psaní na klávesnici (základní) složili 3 studenti z 4.B. Tato zkouška zahrnuje opis textu a normalizované vypracování obchodního dopisu a tabulky.

Další informace o státních zkouškách najdete zde.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE)

Program DofE je celosvětový program neformálního vzdělávání pro mladé lidi ve věku od 14 do 24 let, který založil v roce 1956 britský princ Philip, manžel královny Alžběty. Mladí lidé si v něm stanovují cíle ve čtyřech základních oblastech, jimiž jsou rozvoj talentu, sportovní aktivita, dobrovolnictví  a  dobrodružná  expedice,  a  s  pomocí  dospělého  mentora  usilují o jejich splnění.

DOEA_INT_+PROUD_TO_BE_DOING

 

Za překonání svých výzev získávají Mezinárodní cenu vévody z Edinburghu     z rukou významných osobností. Po celém světě se programu účastní na 8 milionů studentů,  v České republice je do DofE nyní zapojeno přes 2000 mladých lidí. Více informací najdete na webu www.dofe.cz.

V ŘÍJNU PROBĚHNE SCHŮZKA ŽÁKŮ S AMBASADOREM PROJEKTU.

SPORTOVNÍ KURZY

Žáci druhých ročníků úspěšně absolvovali sportovní kurzy  na Lipně, v kempu Villa Bohemia. Věříme, že si z nich odnesli mnoho sportovních i osobních zážitků. V průběhu kurzu každý z účastníků ujel 100km na kole, zvládl jízdu na kanoi na rozbouřené hladině Lipna a odpočinul si za slunného počasí na raftu při splutí romantického úseku Vltavy z Vyššího Brodu do Zátoně, absolvoval jízdu zručnosti na kole i na lodi a zapojil se do řady dalších sportovních her. Všem účastníkům děkujeme za odvedené sportovní výkony a věříme, že kurz byl pro ně zajímavě stráveným časem.

komise TEV

31. ROČNÍK KRAJSKÉ SOUTĚŽE V PSANÍ NA KLÁVESNICI PRO 1.ROČNÍKY

Dne  19. června 2017 se 3 naši žáci zúčastnili KRAJSKÉ SOUTĚŽE V PSANÍ NA KLÁVESNICI PRO 1. ROČNÍKY. Obsadili krásné 1. místo – Michal Golas (1.AL), 3. místo – Klára Dvořáková(1.B) a 4. místo – Hong Ngan Nguyenová (1.B).

Michal Golas jako jediný v soutěži napsal přes 434 čistých úhozů.

Gratulujeme.

Máme rádi zvířata,

protože jsou chlupatá a mají hebkou srst… V rámci EVVO a učiva biologie žáci navštívili zoologickou zahradu v Praze Troji.

Užili si krásný den.

SAM_5052   SAM_5050   SAM_5054